Scris de 5:12 pm Lifestyle Views: 2

„Atunci când renunțăm la mediul online, primim mult mai multe informații. Avem tonul vocii, expresiile faciale”

  • Tinder sau Bumble nu-i mai atrag pe tineri.
  • 79% dintre membrii Generației Z renunță la aplicații de dating.
  • Ei vor să cunoască pe cineva face to face. 

Generația Z ia atitudine și șterge aplicațiile de dating. „Swipe-urile right” pe Tinder sau Bumble nu-i mai atrag pe tineri. Experiențele frustrante de pe aplicații i-au făcut pe 79% dintre membrii Generației Z să renunțe la aplicații și să-și dorească să cunoască pe cineva face to face, să simtă interacțiunea fizic, nu pe un ecran.

„Aplicațiile de dating promiteau o soluție rapidă pentru problema dragostei. Promiteau o dragoste care să funcționeze, doar că ele nu funcționează așa cum ne așteptăm cu toții, iar utilizatorii, mai ales generația Z, rămân frustrați. Din cauza asta, renunță la ele. Vorbim de o conexiune mult mai concretă în viața reală. Atunci când renunțăm la mediul online, în spatele unui ecran, primim mult mai multe informații. Avem tonul vocii, expresiile…

Citeşte mai mult

(Visited 2 times, 1 visits today)
Close