Scris de 3:05 pm Actualitate Views: 8

Jucătorul unei echipe din play-off, prins dopat – Reacția clubului

​Vestea momentului din SuperLiga României vine de la Sepsi Sfântu Gheorghe, acolo unde Cosmin Matei a fost prins dopat, la finalul unui meci jucat cu Universitatea Craiova, disputat la finalul lunii februarie.

Cosmin Matei Foto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

>> Un titular a anunțat că vrea să plece de la FCSB – Reacția patronului

Cosmin Matei, depistat pozitiv la controlul anti-doping efectuat la meciul dintre Sepsi și Universitatea Craiova

Sepsi Sfântu Gheorghe a obținut calificarea în play-off, reușind să câștige în ultima etapă a sezonului regulat, contra Petrolului (2-1).

Echipa patronată de Laszlo Dioszegi a început cu un eșec, contra FCSB-ului (2-1), iar covăsnenii au primit încă o veste proastă.

Conform Digi Sport, Cosmin Matei (32 de ani), jucătorul echipei din Sfântu Gheorghe, a fost depistat pozitiv la controlul anti-doping efectuat la finalul partidei cu Universitatea Craiova, pierdut de Sepsi cu scorul de…

Citeşte mai mult

(Visited 8 times, 1 visits today)
Close