Scris de 10:06 pm Actualitate Views: 9

Elon Musk laudă beneficiile ketaminei și stârnește îngrijorarea investitorilor

Într-un interviu acordat luni, Elon Musk a afirmat că utilizarea drogurilor a fost benefică pentru investitorii Tesla, declarând că a luat ketamină pe bază de rețetă pentru a-și trata „starea de spirit negativă”, potrivit AFP.

Elon MuskFoto: No10 Crown Copyright / Eyevine / Profimedia Images

Confruntat cu îngrijorările investitorilor, relatate de presa americană, magnatul în vârstă de 52 de ani a confirmat că a luat acest anestezic, care este utilizat în mod normal pentru durere și depresie, dar care a fost deturnat și în scopuri stimulante sau euforice.

Afirmând că unul dintre modelele Tesla a fost „cea mai bine vândută mașină din lume anul trecut”, el a declarat: „Din punctul de vedere al investitorilor, dacă iau ceva, atunci trebuie să continui să iau”. Patronul Tesla, SpaceX și X (ex-Twitter) a vorbit cu fostul prezentator CNN Don Lemon.

Miliardarul a negat că a abuzat de ketamină, spunând că a luat „o mică doză o…

Citeşte mai mult

(Visited 9 times, 1 visits today)
Close