Scris de 8:48 pm Actualitate Views: 6

Fostă lideră WTA, eliminată în turul doi la Miami

​Caroline Wozniacki a fost eliminată în turul doi al turneului WTA de la Miami, după ce a fost învinsă în trei seturi de Anhelina Kalinina, scor 7-5, 5-7, 4-6.

Caroline Wozniacki Foto: Juergen Hasenkopf / imago sportfotodienst / Profimedia

>> Reacția Simonei Halep după ce o importantă rivală a spus că sportivii depistați pozitiv nu ar trebui să primească wild carduri

>> VIDEO Moment emoționant la WTA Miami – A început să plângă după ce a câștigat meciul

Caroline Wozniacki, învinsă de Anhelina Kalinina în turul doi la Miami

Caroline Wozniacki s-a oprit în turul doi al turneului WTA de la Miami.

Ajunsă pe locul 129 în ierarhia WTA, fosta lideră mondială a pierdut în trei seturi disputa cu Anhelina Kalinina (36 WTA), în urma unui meci încheiat în trei ore și 17 minute.

În turul trei, Kalinina va întâlni câștigătoarea duelului dintre Paula Badosa (80 WTA) și Aryna Sabalenka (2 WTA).

Miami Open, turneu din categoria WTA 1000, are…

Citeşte mai mult

(Visited 6 times, 1 visits today)
Close