Scris de 1:02 am Actualitate Views: 3

Vladimir Ciorbă recunoaște că l-a denunțat pe primarul din Sinaia la DNA, dar dezminte categoric că „Nordis a vândut de două ori același apartament” / Ce spune despre investigația Recorder

Omul de afaceri Vladimir Ciorbă, soțul fostei deputate PSD Laura Vicol și patronul firmei Nordis, a confirmat joi seară, prin intermediul unui mesaj publicat pe pagina lui de Facebook, că l-a denunţat, la DNA, pe primarul din Sinaia, Vlad Oprea. „Informația conform căreia acest denunț ar fi fost făcut în urma investigației Recorder este complet falsă și tendențioasă”, a susținut omul de afaceri.

„Încă din vara anului trecut am depus numeroase sesizări către DNA și alte organe competente, ultima plângere fiind un denunț împotriva primarului din Sinaia, Vlad Oprea. Informația conform căreia acest denunț ar fi fost făcut în urma investigației Recorder este complet falsă și tendențioasă. Urmǎrirea penală este, conform legii, nepublică, de aceea nu pot da alte informații cu privire la conținutul denunțului formulat, însǎ aspectele pe care le formulez in continuare sunt publice”, a scris Vladimir Ciorbă, în mesaj.

„În…

Citeşte mai mult

(Visited 3 times, 1 visits today)
Close