Lia Olguța Vasilescu, la Congresul PSD din 7 noiembrie Foto: Inquam Photos/Octav Ganea
Primărița municipiului Craiova, Lia Olguţa Vasilescu, subliniază că PSD a câştigat alegerile de duminică în majoritatea cazurilor cu peste 50%.
„PSD a câştigat preşedinţia Consiliului Judeţean Buzău, şi primăriile oraşului Găeşti şi a celorlalte comune din ţară unde s-au organizat alegeri, potrivit rezultatelor parţiale, în majoritatea cazurilor cu scoruri de peste 50 la sută. La Sopot, judeţul Dolj, candidatul PSD are peste 77 la sută”, a scris duminică seară Lia Olguţa Vasilescu, într-un mesaj publicat pe pagina ei de Facebook.
„Și candidatul independent de la Ialomița e tot PSD, ca să nu avem discuții… Practic, în afară de București și cea din județul Sibiu, primării care nu…







