E din nou weekend plin în București. Calea Victoriei redevine pietonală, după ce săptămână trecută a luat o pauză, iar spectacolul de la fântânile de la Unirii se reia și el tot acum. Avem și festival la iarbă verde, dar și un eveniment-manifest în Parcul IOR, în zona care a fost supusă unor defrișări ilegale și unde în luna martie s-au strâns peste 1000 de oameni pentru a cere reîntregirea parcului.
Simfonia Apei, Piața UniriiFoto: Inquam Photos / George Calin
Ca de obicei, începem weekendul la o cafea de specialitate, iar de data asta te invităm să o faci la Contego The Coffee Factory (Regina Elisabeta 54), un loc de unde în timpul săptămânii poți lucra remote, dar care are și o terasă verde, mai puțin știută, în curtea interioară, unde la prânz te poți lungi și la niște beri artizanale.

Contego. FOTO: Pagina de Facebook/ Contego
Apropo de asta, sâmbătă aici, de la ora 17:00, se lansează și o nouă bere artizanală: Delta…







