Scris de 10:37 pm Actualitate Views: 0

LaLiga: Real Madrid, înfrângere pe Santiago Bernabeu cu Villarreal

Real Madrid a făcut un nou pas greșit în LaLiga și are șanse tot mai mici să țină pasul cu rivala Barcelona. Actuala campioană a Spaniei a fost învinsă pe teren propriu de către Villarreal (3-2), la capătul unui meci foarte spectaculos.

Carlo AncelottiFoto: Manuel Reino Berengui/DeFodi Images / Shutterstock Editorial / Profimedia

Samuel Chukwueze, coșmarul lui Thibaut Courtois

După meciul fantastic din Cupa Regelui Cu FC Barcelona (4-0), Real Madrid nu a arătat deloc bine pe Santiago Bernabeu în fața celor de la Villarreal.

„Los blancos” au deschis scorul după 16 minute, la o acțiune la care Pau Torres și-a înscris în proprie poartă.

Până la pauză, Villarreal a restabilit egalitatea. Giovani Lo Celso l-a găsit excelent pe Samuel Chukwueze, acesta l-a driblat superb pe Nacho și l-a executat pe Thibaut Courtois (min 39).

În a doua repriză, Vinicius Junior a adus-o din nou în avantaj pe Real Madrid cu un gol extraordinar (min 48), dar…