Scris de 5:55 pm Actualitate Views: 2

Marius Budăi, despre negocierile cu sindicatele din educaţie: Nu cred că soluţia este doar la mine, soluţia este la întreaga coaliţie

Ministrul Muncii, Marius Budăi, a declarat sâmbătă la Antena 3, referitor la negocierile cu sindicatele din educaţie, că nu crede că soluţia este doar la el, ci este la întreaga coaliţie. Întrebat dacă va merge în faţa profesorilor cu o majorare a salariilor, ministrul a spus că nu merg la o negociere cu concluziile şi cu liniile deja ştiute din acest moment.

Marius BudaiFoto: Agerpres

„Sunt într-o perioadă extrem de delicată, în care gândul meu se duce către cei trei milioane de copii şi cei aproximativ 300.000 de lucrători din sistemul de educaţie şi consider că este mai presus de orice dispută a unuia sau altuia. (…) Decizia şi ceea ce Marcel Ciolacu a decis, să întrerupem orice discuţie, orice negociere politică, pentru că (…) orice funcţie publică, politică, într-un guvern este mult mai puţin importantă decât destinul a peste trei milioane de copii şi trebuie să lăsăm aceste discuţii deoparte, şi din respect pentru…

Citeşte mai mult

(Visited 2 times, 1 visits today)
Close