Scris de 1:04 am Actualitate Views: 10

VIDEO SuperLiga: Dinamo reușește promovarea după doar un an – Meci cu multe goluri la Mioveni

Dinamo București revine în SuperLigă după doar un an în eșalonul secund, deși a pierdut returul barajului de menținere/promovare cu FC Argeș, disputat pe stadionul din Mioveni, scor 2-4 (8-5 la general).

Suporterii echipei Dinamo BucurestiFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

FC Argeș – Dinamo 4-2 (în tur, 1-6), în barajul de menținere/promovare în SuperLigă

La adăpostul victoriei categorice din prima manșă, scor 6-1, Dinamo a venit la Mioveni aproape sigură de promovare.

Însă FC Argeș a arătat încă din startul partidei că nu s-a resemnat, iar în decurs de doar 60 de secunde piteștenii au reușit dubla.

Costinel Tofan a deschis scorul în minutul 14, iar Antonio Jakolis l-a majorat în minutul 15, însă francezul Lamine Ghezali a redus din diferență în minutul 40 și a stabilit scorul pauzei.

Repriza secundă a început de asemenea fulminant, Arnold Garita a refăcut diferența de două goluri în minutul 47,…

Citeşte mai mult

(Visited 10 times, 1 visits today)
Close