Ministrul Economiei, Antreprenoriatului şi Turismului, Ştefan Radu Oprea, anunţă vineri seară că a plecat cu trenul către litoral, întrucât lucrările de la Cernavodă fac ca drumul cu maşina să dureze mai mult. Ministrul va participa la Comandamentul Estival şi se va întâlni cu operatori economici din turism.
Cu trenulFoto: Hotnews
„Trenul reprezintă o opţiune foarte bună atunci când alegi ca destinaţie litoralul românesc. Un tren interregio din Gara de Nord, Bucureşti, ajunge la Constanţa în mai puţin de două ore şi jumătate. Astăzi, pentru că se efectuează lucrări de întreţinere la podul de la Cernavodă, durata drumului cu maşina este mai mare”, a scris vineri seară pe Facebook ministrul Economiei, Antreprenoriatului şi Turismului.
Ştefan Radu Oprea afirmă că trenul cu care călatoreşte este „curat, sigur şi cu toate locurile ocupate”.
„Mâine voi fi la Comandamentul litoral al ANPC-ului pentru a vedea litoralul…







