Scris de 4:00 am Lifestyle Views: 3

Tot mai mulți americani părăsesc SUA. Ce îi motivează să aleagă orașele mici din UE

  • Mai mulți americani se mută în orașele mici din UE din cauza sistemului de peste ocean.
  • Pleacă undeva unde sistemul de sănătate nu este un lux și unde se pot întreține cu un job.
  • Americanii se mută în UE pentru perspective culturale, climă și pentru mai multă libertate.

Tot mai mulți americani pleacă din SUA și se mută în orașele mici din UE. Asta din cauza costurilor crescute, dar și din cauza sistemului. Cetățenii americani aleg orașe în care nu au nevoie de mai multe joburi.

„Cred că noul vis american este să pleci. Să împachetezi totul și să te îndrepți către un oraș liniștit din Europa sau într-un sat pe o plajă din Asia. Undeva unde nu suntem otrăviți de mâncare, unde nu avem nevoie de două, trei joburi să supraviețuim și unde asistența medicală nu este un lux, ci o normalitate…undeva unde oamenii se opresc și apreciază lucrurile mici și se bucură de viață liniștită… un loc sigur, unde comunitatea este unită și…

Citeşte mai mult

(Visited 3 times, 1 visits today)
Close