Scris de 10:58 pm Actualitate Views: 3

Ovidiu Burcă, neputincios după al treilea eșec la rând suferit de Dinamo

Dinamo a pierdut derby-ul cu rivala FCSB, scor 1-0 și a ajuns la 3 înfrângeri consecutive în SuperLiga României. Formația antrenată de Ovidiu Burcă este fără victorie din luna august.

Ovidiu BurcaFoto: Razvan Pasarica / Sport News / Profimedia

>>> Eroul FCSB-ului a analizat jocul echipei în meciul cu Dinamo

Dinamo a pierdut la limită derby-ul cu FCSB

Chiar dacă era văzută drept victimă sigură în meciul cu FCSB, Dinamo nu a arătat rău și a făcut un joc defensiv foarte bun, mai ales în prima repriză.

În partea a doua a jocului, lovitura liberă a lui Florinel Coman a făcut diferența, dar gazdele au avut șanse mari de a scoate măcar un egal spre final.

Dinamo are cea mai slabă ofensivă din campionat, având doar 9 goluri înscrise, iar situația este una disperată, echipa fiind fără succes din etapa a șasea, din 19 august.

La finalul disputei cu FCSB, Ovidiu Burcă s-a arătat dezamăgit de rezultat și de unii dintre jucătorii săi.

Citeşte mai mult

(Visited 3 times, 1 visits today)
Close