Premierul Marcel Ciolacu a promis, joi, într-o conferință de presă, că va pune la dispoziție toate documentele și abuzurile fostelor guvernări, în cazul Roșia Montană, dacă România va pierde procesul intentat de Gabriel Resources.
Ciolacu a remarcat că „toate notele de plată pentru tâmpeniile altora” le decontează el, în calitate de premier.
Cred că v-ați obișnuit, eu cel puțin m-am obișnuit ca notele de plată să-mi vină mie ca premier pentru toate tâmpeniile făcute de alții. Înțeleg că până pe data de 10 va veni și o decizie definitivă în cazul Roșia Montana.
Premierul a transmis că le-a cerut colegilor din Guvern să-i pună la dispoziție toate documentele din acest proces.
Ieri, în ședința de Guvern am rugat toți colegii care dețin informații și care au avizat sau nu au avizat acest proiect, toate aceste documente sa fie strânse, toate documentele de la avocații pe care i-am avut în acest proces, pentru ca românii să…







