Scris de 8:13 pm Lifestyle Views: 9

Gen Z se simte mai fericită fără smartphone

  • Un nou raport arată că tinerii se simt mai liniștiți atunci când nu petrec timp pe smartphone.
  • 69% dintre adolescenți spun că smartphone-urile îi ajută să-și urmărească hobby-urile și interesele.
  • 72% dintre adolescenții din SUA spun că uneori se simt liniștiți când nu au smartphone-ul în mână.

Se schimbă mentalitatea tinerilor în ceea ce privește tehnologia? Din ce în ce mai mulți adolescenți din SUA spun că se simt mai fericiți atunci când nu au telefonul la îndemână, asta potrivit unui nou raport al Centrului de Cercetare Pew.

Adolescenții de astăzi sunt mai mult ca niciodată conectați digital. Întrebările studiului au explorat emoțiile pe care adolescenții le au față de telefoane, impactul telefonului  asupra lor, dar și provocările cu care se confruntă părinții atunci când cresc copiii într-o eră digitală.

Principalele constatări ale sondajului arată că 72% dintre adolescenții din SUA spun că uneori se simt liniștiți…

Citeşte mai mult

(Visited 9 times, 1 visits today)
Close