A fost lansare cu nume grele ale politicii românești la Hala Laminor. Primarul Sectorului 3, Robert Negoită, și-a lansat oficial candidatura pentru un nou mandat, în prezența președinților coaliției, Marcel Ciolacu și Nicolae Ciucă.
Echipa de susținători a fost întregită cu senatoarea Gabriela Firea, candidatul PSD-PNL pentru Primăria Sectorului 2, Rareș Hopincă, primarul Sectorului 6, Ciprian Ciucu, edilul de la Sectorul 4, Daniel Băluță. Nu a lipsit liderul grupului de candidați pentru București ai alianței, medicul Cătălin Cîrstoiu.
Robert Negoiță și-a făcut apariția la eveniment în cârje. A stat pe scaun, câteva minute bune, înainte de începutul evenimentului, timp în care a fost salutat și întrebat de sănătate de mai mulți susținători. O doamnă i-a spus premierului că „o să-l opereze la corazon” pe primarul Negoiță.
Președintele PSD i-a spus lui Negoiță că dacă îl opera medicul-candidat Cîrstoiu, „acum…







