Scris de 12:52 pm Politica Views: 5

Marcel CIOLACU a mâncat fasole la cantina ARAMIS/ Fabrica de MOBILĂ are peste 5500 de ANGAJAȚI

Premierul României, Marcel Ciolacu, spune că a mâncat cea mai bună fasole la cantina firmei de mobilă Aramis, din Maramureș. Aflat în campanie electorală, premierul s-a oprit și la cel mai mare producător și exportator de mobilă din județ. Ocazie cu care, Ciolacu și-a exprimat convingerea că actualul candidat PSD la șefia Consiliului Județean Maramureș, Gabriel Valer Zețea, va continua susținerea firmelor românești. 

Marcel Ciolacu a făcut o oprire la cel mai mare producător și exportator de mobilă, cu capital integral românesc, din Maramureș. Firma Aramis a figurat anul trecut în topul 150 al companiilor de la noi cu cele mai mari cifre de afaceri.

Premierul Ciolacu s-a oprit și la cantina fabricii unde a stat de vorbă cu muncitorii, la o strachină de fasole. Acesta a declarat că aici a mâncat una dintre cele mai bune pe care le-a mâncat până acum.

Am fost astăzi la fabrica de mobilă Aramis, cel mai mare producător și exportator…

Citeşte mai mult

(Visited 5 times, 1 visits today)
Close