Scris de 1:33 am Sport Views: 5

Elveția a învins Ungaria în al doilea meci din grupa A

• Elveția a învins Ungaria în al doilea meci din grupa A de la Campionatul European.
  • Duah și Aebischer au marcat în prima repriză pentru Elveția.
  • Germania e lider în grupă după victoria de vineri seară, 5-1 cu Scoția.

Fosta adversară a României din preliminariile Euro a început excelent turneul final din Germania. Elveția a învins cu 3-1 pe Ungaria în cel de-al doilea meci din grupa A și visează cu ochii deschiși la calificarea în optimi. De partea cealaltă, Ungaria are o misiune aproape imposibilă.

Cum a fost meciul de la Koln?

Mult mai dezechilibrat decât ne-am fi așteptat. În prima repriză practic o singură echipă a fost pe teren, Elveția. (VO1) Și a reușit să deschidă rapid scorul prin Duah, reușită care a fost inițial anulată pentru offside. Norocul cu VAR-ul care a corectat eroarea. Apoi, în finalul reprizei a venit reușita lui Aebischer.

Repriza a doua a fost mai echilibrată, iar Ungaria a reușit să își creeze mai multe ocazii și până…