Nicolae Ciucă și Marcel Ciolacu, Foto: INQUAM Photos / Octav Ganea
Coaliţia de guvernare a decis, joi, ca ridicarea pragului de impozitare de la 2.000 la 3.000 de lei să se facă prin proiectul de lege care se află deja în Parlament, la Camera Deputaţilor, for decizional, au precizat surse liberale, citate de News.ro. Iniţial, premierul Marcel Ciolacu anunţase că măsura va fi adoptată prin Ordonanţă de urgenţă, pentru că Parlamentul se află în vacanţă.
Coaliţia a decis în discuţiile de joi ca proiectul de lege iniţiat de PNL, privind ridicarea pragului de impozitare de la 2000 la 3000 să fie adoptat în Parlament. Acesta se află în prezent la comisii, în Camera Deputaţilor, for decizional în acest caz. În Senat, proiectul a fost susţinut de toate partidele.
Coaliţia a convenit şi adoptarea prin ordonanţă de…







