Scris de 7:44 am Actualitate Views: 12

Prognoza meteo pentru București. Se face tot mai frig

Foto: Viorel Dudau | Dreamstime.com

Temperaturile vor continua să scadă în București în următoarele trei zile, arată prognoza meteo pentru Capitală, potrivit ANM.

Astfel, începând din această dimineață de luni, de la ora 10.00 și până marți, ora 9.00, vremea se va răci. Cerul va fi mai mult noros și temporar va ploua, iar vântul va sufla slab până la moderat. Temperatura maximă va fi de 16…18 grade și cea minimă de 8…9 grade.

De marți până miercuri diminea, va fi și mai frig în timpul nopții. Vremea se va menține rece. Cerul va fi temporar noros, iar ziua vor mai fi condiții ca trecător să plouă slab. Vântul va sufla slab până la moderat. Temperatura maximă se va situa în jurul valorii de 19 grade și cea minimă va fi de 6…8 grade.

Marți și miercuri…

Citeşte mai mult

(Visited 12 times, 1 visits today)
Close