Scris de 1:31 pm Actualitate Views: 5

Doi bărbați au dat în judecată OnlyFans după ce și-au dat seama că nu vorbesc cu modele reale

Model pe OnlyFans, imagine ilustrativă, Foto: Shutterstock

Doi bărbați din statul american Illinois au intentat un proces colectiv împotriva site-ului de conținut destinat adulților OnlyFans, ei adresându-se justiției americane după ce au realizat că mesajele pe care le primeau în schimbul abonamentelor lor plătite s-ar putea să nu fi venit, de fapt, de la modelele la care s-au abonat, relatează Gizmodo.

Site-ul tech 404 Media a relatat inițial despre acest proces, intentat în numele celor doi reclamanți, M. Brunner și J. Fry. Acțiunea în justiție vizează Fenix Internet, LLC și Fenix International Limited, companiile-mamă ale platformei.

Avocații bărbaților acuză cele două companii în documentele judiciare că au facilitat o vastă „înșelăciune” împotriva utilizatorilor…

Citeşte mai mult

(Visited 5 times, 1 visits today)
Close